ד"ר אסף אקשטיין – "אינרציה אסדרתית וקבוצות אינטרס: ראיות אמפיריות מתחום האסדרה של שוק ההון"

אנו שמחים להציג את מאמרו של ד"ר אסף אקשטיין, "אינרציה אסדרתית וקבוצות אינטרס: ראיות אמפיריות מתחום האסדרה של שוק ההון", אשר התפרסם בגיליון האחרון של כתב העת – ל(3).
 
במאמר מוצג מחקר אמפירי-איכותני של ההליך התחיקתי שהובילה רשות ניירות הערך הישראלית בשנים 2012–2003 מכוח סעיף 36א לחוק ניירות ערך התשכ"ח-1968, אשר מסמיך אותה לקבוע הנחיות גילוי לתאגידים מדווחים.
במחקר נבחן השינוי שחל בהנחיות החל משלב קביעתן, דרך שלב הארכתן באישור שר האוצר וכלה בשלב עיגונן בתקנות, תוך ניתוח פרוטוקולים של דיוני מליאת הרשות וועדת הכספים של הכנסת. נוסף לכך, במאמר בחינה השוואתית של ההליך האסדרתי שהנהיגה רשות ניירות הערך האמריקנית (ה-SEC) בשנים 2007-2009.
המחקר מצביע על היעדר שינוי ממשי בהנחיות שפרסמה הרשות הישראלית, ומסיק מכך את חסינותה היחסית בפני לחצים לא רצויים של קבוצות אינטרס. בה בעת, הוא מצביע על מידה של אינרציה אסדרתית בהליך התחיקתי אותו הנהיגה הרשות ביחס להנחיות הגילוי. לדברי המחבר, ההסבר לכך הוא היעדר מנגנוני פיקוח על פעילות הרשות או מנגנוני שיתוף בפעילותה, דבר המוביל לבידודה, וכפועל יוצא מכך – לעמידותה בפני לחצים חיצוניים מחד גיסא, ולהיעדר פתיחות מספקת שלה לציבור הרחב ולקהלים ספציפיים בעלי עניין באסדרה אותה היא מייצרת, מאידך גיסא.
 
קישור למאמר (זמין למנויי אתר Nevo.co.il) – http://tinyurl.com/hn4wqxh
מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה דיני תאגידים, כללי, כרך ל(3), שוק ההון, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s